Because... only you can set me free! - 1.část

27. ledna 2014 v 19:30 | Ellie |  Because... only you can set me free
Téma: The Originals
Postavy: Lilian/Lilith, Klaus, Elijah, Beca, Marcel, Davina, Sophie, Hayley, atd… ◄ ZDE
Páry: Lili/Klaus/Elijah, Sophie/Marcel/Beca, Elijah/Hayley
Anotace: Klaus Mikaelson, se po letech vrací do svého města, které kdysi se svými sourozenci vybudoval. Když však dojede do NO, zjistí, že je pod vládou jeho "syna" Marcela. Spolu s Elijahem a Becou se snaží znova si získat co je jejich, ale Marcel má v rukávu eso v podobě mladé čarodějky Daviny. Jenže ani Klaus nezůstává pozadu. Zjistí, že existuje ještě jedna osoba, která mu může pomoci a tak jí najde a unese k sobě do sídla. Lilian, mladá dívka, která ani netuší, kým doopravdy je, se snaží zjistit, proč je pro Klause tak důležitá. Vše se zkomplikuje v době, kdy se Lili začnou dít velmi divné věci. Začne tedy pátrat a tím se jí otevřou zakázané dveře do její minulosti. Jak nakonec příjme pravdu?
Poznámka: Klaus plánuje do sídla přivést nového obyvatele. Kdo je neznámá dívka a jak zareaguje na fakt, že je vlastně Klausův vězeň?Kapitola první

NeznámáKlaus
Seděl jsem ve své pracovně na koženém křesle, nohy jsem měl položené na stole a popíjel svůj oblíbený Bourbon. Přemýšlel jsem, proč je pro něj tak moc důležitá. Byla naprosto obyčejná, pracovala v baru, občas si přivydělávala jako modelka v reklamách. Naprosto obyčejné děvče. Tak proč jí Marcel tak moc chtěl? Proč ji hledal? Proč po ní toužil? Má přece Davinu, svou zbraň na ovládání této části New Orleans. Pořád mi to vrtalo hlavou, chtěl jsem to vědět, ba co víc, čím víc jsem nad tím bádal, tím víc jsem toužil jí sám vlastnit. Z mého myšlenkového pochodu mě probrala moje milovaná sestřička Rebekah, která se jako tornádo vřítila do mé pracovny.
"Míníš tu dneska sedět celý den?" sedla si oproti mně a dala so nohu přes nohu.
"I kdyby jo, co je tobě do toho," mrknul jsem a dál si vychutnával ten zlatavý mok.
"Neměl by ses náhodou chystat na večer?"
"A copak je večer milá sestřičko?" popíjel jsem spokojeně.
"No přece ples, který pořád tvůj ehm "přítel" Marcel," udělala na mě posměšnou grimasu.
"Jo tohle, o to se neboj, už jsem dávno nachystaný, navíc je ještě dost času," pousmál jsem se.
"Nezapomeň, že jdu s tebou, chci vidět, jak se bude tvářit," přehodila si vlasy na druhou stranu.
"Určitě bude nadšením bez sebe, až tě znova uvidí," zasmál jsem se.
"A kdo bude hlídat Hayley?"
"No kdo asi, Elijah, bude potěšen, nebo sis nevšimla těch jejich pohledů?" dodal jsem.
"A tobě to nevadí? Čeká tvoje dítě, místo, aby ses kolem ní motal ty, dělá to on," ušklíbne se. "Za chvíli si jí přivlastní a s ní i to dítě."
Zasmál jsem se.
"Znáš Elijaha, tohle by si nedovolil."
"No jak myslíš, ale aby ses pak nedivil," mrkla, když v tom se otevřely dveře a vešel Elijah.
"Čemu by se měl Klaus divit?" zeptal se bratříček a posadil se vedle Becy.
"Tomu jak se motáš kolem Hayley, neříkej, že mezi vámi nic není," zasmála se a já je oba pobaveně pozoroval.
"Věř si, čemu chceš, sestřičko, ale mezi mnou a jí jde jen o čiré přátelství, navíc jsem jí slíbil, že ji ochráním, když se teď Klaus věnuje jen zničení Marcela," pousmál se.
"Nechávám ji hlídat, navíc má zákaz jít ven, který očividně ráda porušuje," napiju se a než položím sklenku na stůl, vejde do pracovny jeden z mých věrných hybridů Tony.
"Pane, našli jsme ji," řekl.
"Ale podívejme se, to je moc dobrá zpráva," spokojeně jsem se usmál.
"Máme ji přivést?" zeptal se a čekal na odpověď.
"Samozřejmě, ale jemně, ať se hned nelekne," řekl jsem, Tony jen přikývl a zmizel.
"O co jde?" zeptal jsem se Elijah.
"O nic a vlastně o všechno," pousmál jsem se tajemně.
Ani jeden z nich nechápal, co jsem tím vlastně myslel. A to bylo dobře, nechci, aby teď věděli, po čem jdu, ona bude mou tajnou zbraní. Ona bude ta, která mí zajistí vítězství a získá mi tak moje město zpět.
"Halo, země volá Nika," mávala mi Beca rukou před tváří.
"Jen jsem se zamyslel," vysvětlil jsem jim.
"No zřejmě to zase bude hodně důležité," řekl Elijah a nalil nám všem whisky.
"Nestarejte se, však se to včas dovíte," mrknul jsem a vzal si sklenku, kterou mi bratr podával.
Však všichni v tu správnou chvíli uvidí a ze všech nejvíc Marcel. Dopil jsem rychle whisky.
"Beco, myslím, že je nejvyšší čas, aby ses šla připravit, víš, že tobě to vždycky hrozně dlouho trvá," popichoval jsem sestru.
"Ha ha ha Niku, jen si ze mě dělej srandu, ale jen počkej, budu tam nejvíc sexy," zašklebila se.
"V to doufám, víš, že chci, abys ho trochu zabavila, než zjistím, co potřebuji," řekl jsem ji a vstal. "A ty Elijahu, dávej pozor na Hayley, ať zase jen tak neodejde z domu, příště takové štěstí jako minule mít nebude."
"Neboj se, dám na ni pozor," pousmál se bratr a napil se.
"Jdu k sobě, kdyby mezitím přišel Tony, ať za mnou hned přijde," dodal jsem a odebral se do svého pokoje, připravit se na večerní ples.


Lili
Nesnášela jsem pátky, všude bylo plno lidí. Vypadalo to, jakoby nikdo nebyl v práci a jen posedávali po barech. Ani u nás to nebyla výjimka. Bylo něco po druhé hodině odpoledne, už jsem měla dávno po práci, ale ještě jsem zůstala, abych kolegyni pomohla, jelikož podnik doslova praskal ve švech. Kmitala jsem za barem, jak nejrychleji jsem dovedla, nakonec k nám přišla ještě jedna brigádnice a já mohla jít konečně domu. Doobsluhovala jsem, co jsem měla a pak se vytratila do šatny. Sedla jsem si na lavičku a převlékala se, když dovnitř vešla moje dlouholetá kamarádka Amy.
"Tak už konečně jdeš?" pousmála se a vytáhla ze své skříňky mobil.
"Jo už konečně pádím domů," řekla jsem a nazouvala si boty.
"Se máš, tu tvou dovolenou ti fakt děsně závidím, taky bych jí brala," zkontrolovala si zprávy a znova mobil schovala.
"Ale, vždyť se dočkáš taky, neboj, navíc já to mám jen pár dnů, ani se nenaděješ a budu zpátky a znova tě budu prudit," zasmála jsem se.
"To je fakt," smála se Amy se mnou.
"Tak si to pořádně užij, ať máš co vyprávět," objala mě.
"Užiju, slibuju," objala jsem ji taky a pak jsme se obě vybraly z šatny ven.
Ona k baru a já zadem k autu. Vyšla jsem z podniku a mířila ke svému milovanému Camaru SS černé barvy. To auto jsem milovala od prvního okamžiku, tak jsem si ho náležitě pojmenovala - Stue. Prostě mi to jméno k němu sedělo.
A tak jsem si tedy mířila k Stuemu a v tašce přitom hledala klíčky, tak jako každý den. Když jsem je konečně vylovila a chtěla odemknout, uviděla jsem za sebou v odrazu okýnka mužskou postavu. Něco držel v ruce, prudce jsem se otočil a než jsem mu stačila cokoliv říct nebo jen zakřičet, vbodl mi malou jehlu do krku a stlačil píst na injekční stříkačce. Tekutina, která byla vevnitř se mi okamžitě dostala do krevního oběhu a mě se začala podlamovat kolena. Onen muž mě chytil do náruče a nesl rychle ke svému autu, zatímco jeho komplic vzal ze země klíčky od mého auta, nasedl do něj a někam odjel. Chtěla jsem otevřít ústa a křičet, ale nešlo to. Moje vlastní tělo mě neposlouchalo, víčka jsem sotva držela otevřená, nechtěla jsem usnout, nechtěla jsem být v nevědomí, kde mě vezou a proč. Hodil mě na zadní sedadlo a sám nastoupil, rozjeli jsme se bůhví kde. Stále jsem přesvědčovala sama sebe, že je to jen hloupý sen, nějaká noční můra, ze které se probudím a budu doma v posteli. Realita však byla jiná. Ačkoliv jsem se sebevíc snažila udržet oči otevřené, nakonec mě pohltila tma a ja se tomu poddala.
Nadechla jsem se a pootevřela oči, ale světlo v místnosti bylo silné a oslepilo mě, proto jsem je raději znova zavřela. Promnula si je a párkrát zamrkala, než jsem je znova otevřela. Přemýšlela jsem, co se stalo. Moje práce, parkoviště, auto, tajemný muž a pak tma. Najednou se mi všechno vybavovalo. Posadila jsem se an posteli a koukala kolem sebe. Nepoznávala jsem pokoj, ve kterém jsem se právě nacházela. Velká pohodlná postel, po jejich stranách dva noční stolky, naproti se nacházely dveře, zřejmě z pokoje ven. Opodál byla komoda a dvě skříně, koupelna a dveře na menší terasu. Postavila jsem se, ale zatočila se mi hlava a znova jsem padla na postel. Chvíli jsem jen tak seděla a dávala se dohromady a pak jsem to zkusila znova. Postavila jsem se a pomalu se vydala ke dveřím. Musela jsem vědět, kdo a proč mě sem unesl.


Klaus
Sešel jsem dolu, už oblečený v obleku a vešel do pracovny, Elijah seděl na koženém křesle a zrovna listoval jednou starou knihou.
"Připravený?" zeptal se mě, aniž by zvedl hlavu.
"Já vždy," pousmál jsem se a popošel ke stolku s alkoholem.
"A Beca, je kde?" pokračoval.
"Já už jsem tady," otočil jsem se a moje milá sestřička stála hotová ve dveřích.
"Sluší ti to, ovšem tak jako vždy," mrknul jsem a napil se.
"Pane?" ozval se někdo další ve dveřích.
Otočil jsem se a koukal na Tonyho, mého věrného hybrida.
"Tak?" povytáhl jsem obočí a čekal odpověď.
"Všechno klaplo, je v pokoji," pousmál se.
"Dobře, děkuji, odteď si to už vyřídím sám," pokynul jsem, aby odešel, a spokojeně jsem se usmíval.
"O čem to mluvil? Kdo je v pokoji?" ptala se zvědavě Beca.
"Nestarej se," usmála jsem se.
"Věř mi, sestřičko, pokud říká tohle, vždycky je to velké," podíval se na nás Elijah.
"No ano a ty to víš nejlépe," zasmál jsem se.
Měl pravdu, bylo to velké a už jsem se nemohl dočkat, až jí uvidím. Popíjel jsem, když jsem uslyšel, jak se někdo pomalu plíží ze schodů, věděl jsem, že se probrala a snaží se zjistit, kde je.
"Jdeme?" koukla na mě Beca.
"Za chvíli, jen vydrž," usmíval jsem se jako šílenec a jen čekal, až se otevřou dveře.
Jen jsem to dořekl a dovnitř vešla mladá hnědovlasá dívka, vypadala vystrašeně, ale zároveň tak nebojácně, popošla k nám blíž a prohlížela si nás, nakonec pohledem zastavila na mé maličkosti.
"To ty jsi mě unesl?" dívala se mi do očí.
Elijah se na mě díval zamračeným pohledem a Beca si jí zkoumavě prohlížela.
"Neřekl bych to tak přímo," popošel jsem k ní.
Hned odstoupila dozadu, ale nepřestávala se na mě dívat.
"Co ode mě chceš?" zavrčela tiše.
"Chránit tě, copak to nechápeš Lilith?"
"Tak za prvé máš nesprávnou holku, protože já nejsem Lilith, ale Lilian a za druhé tím, že mně uneseš mě, jako chráníš? Tohle je trošku ujeté nemyslíš?" založila si ruce na prsou.
Musel jsem se tomu zasmát, byla tak roztomilá.
"Klausi, kdo je to?" konečně se ozvala i Beca.
"Tohle je Lilith, bude tu snámi bydlet," usmíval jsem se.
"Jsem Lilian," zvýšila hlas a zamračila se. "Počkejte, Klaus?"
"Fajn fajn, budu ti říkat Lili. Mimochodem, znáš mě snad?" tázavě jsem pozvedl jedno obočí a prohlížel jsi ji odshora až dolu.
Měla nádherné hnědé oči, plné rty, dlouhé kučeravé hnědé vlasy a ta postava, vážně se mi moc líbila.
"Slyšela jsem o tobě, ale nic dobrého to nebylo."
"Nejsem ten dobrý, ale pokud budeš hodná, tak o tom budu přemýšlet," mrknul jsem.
"Hodná v čem. Dělat ti služku nebo snad děvku? Na to sis měl zajít do bordelu a neunášet mě a teď když dovolíš, jdu pryč."
"Dej mi vědět, až se ti to podaří," zasmál jsem se a pobaveně ji pozoroval.
Otočila se na odchod, ale do cesty se jí postavil Tony a Lucas, zůstala stát. Koukala z jednoho na druhého a pak se znova otočila na mě.
"Tak, už se ti podařilo dostat ven?"
"Klausi proč je tady?" vložil se do toho Elijah.
"Co kdybyste se přestali ptát a nechali to na mě?" zavrčel jsem.
"No jenže my chceme vědět proč je tady," vmísila se i Rebekah.
"Protože je to uchyl a nemůže si jinak sehnat holku," zasmála se a ukázala tak svůj dokonalý chrup.
Elijah se pousmál a Beca zamračila, když to dořekla, zatím co ve mně to vřelo.
"Moc si dovoluješ maličká," zatnul jsem ruku v pěst.
"Přestanu, když mě pustíš," trvala si na svém.
"Jediné místo, kde tě pustím, je pokoj, ve kterém ses probrala."
"Tohle ti jen tak neprojde, nemáš na to právo," zavrčela a odešla z pracovny, cestou nezapomněla pořádně třísknout dveřmi.
"Jdeme Beco, je nejvyšší čas," dopil jsem a mířil ke dveřím.
Moje sestra mě následovala. Chtěl jsem vyjít ven, ale Elijah mě zastavil.
"Proč je tady?" zeptal se.
"Když vydržíš, všechno se dozvíš… brzy," řekl jsem a spolu s Rebekah jsme zamířili k Marcelovi do sídla.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Terrie. Terrie. | Web | 15. února 2014 v 22:12 | Reagovat

HA! Musím chvilku posečkat se čtením. pač. Teď jsem si úplně živě představila Elijahův typický výraz, jak vejde do dveří, i ten ton, kdy se ptá, čemu by se Klaus měl divit. Pěkné :D
opět ustávám ve čtení abych si slastně povzdechla: Camaro ♥ Ale je to vtipné, taková čišnička a nastupuj pak do takového auta :D Říkám furt, že byť i sem tam si přivydělat jako modelka se vyplatí :D
Hej ta Lili se mi líbí! Aorát by mě fakt sakra zajímalo, k čemu jí santa potřebuje :D tak jo no, asi budu muset číst dál :D
jinak .. moc pěkné Ellie :-) Fakt se mi líbí, jak je to psáno z pohledu dvou postav ;-)

2 Ellie Ellie | 15. února 2014 v 22:24 | Reagovat

Sakta Klaus jí potřebuje k tomu, aby měl nad vším a všemo moc...proč a jak uvidíš ;-) ..a ano Camaro ♥..krásné to autíčko...to víš, má tajné zdroje..a to se pa jezdí.. :D  :D děkuji moc moje dobrá vílo, od tebe komentář vždy potěší a neboj pohledů bude víc ;-)  ;-)

3 Fame Fox Fame Fox | Web | 1. srpna 2014 v 11:02 | Reagovat

Fajn, takže našla som si ďalší príbeh, ktorý budem čítať... TENTO a od teba. Mám z neho celkom fajn pocit a aj keď je to napísané celkom jednoducho a tak, zaujalo ma to a dokážem si to celkom predstaviť. Takže, LIKE! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama